Chvění - Suita dialogů
Indies Scope / 2007
  1. Preludium aiolské
  2. Poslední list
  3. Moje vina
  4. Otvéšta Filosof Konstantin
  5. Počíná sě
  6. Altaj, Altaj
  7. Altajské nebe
  8. Kamínek na dlani I
  9. Kamínek na dlani II
  10. Haleluja
  11. Postludium

Projekt „CHVĚNÍ“ s podtitulem „Suita Dialogů“ obsahuje hudební materiál a skladby, které zkomponoval Jiří Pavlica. Hudební a textové dialogy Jiří Pavlica mistrně rozehrál mezi Hradišťanem, Filharmonií Brno, skupinou bicích nástrojů  Jumping Drums a originální skupinou alikvotních zpěváků ze sibiřské Altaje - Altai Kai. Dirigentské taktovky se ujal Petr Altrichter.

CD obsahuje záznam společného vystoupení v brněnském Janáčkově divadle z 23.4.2007. Jedenáct skladeb je rozděleno do čtyř nosných částí (Dialog Básnický, Dialog s minulostí, Dialog etnický, Dialog s nadějí). Texty tvoří básně Jana Skácela, Vladimíra Holana, Jiřího Brabce či nejstarší dochované staroslověnské a staročeské památky z 9. a 14. století. Album je zabaleno v exklusivní knížečce a je vyzdobeno ilustracemi, které namaloval Jaroslav Šerých.

Zpěv:
Alice Holubová – č. 2, 3, 9, 11
Jiří Pavlica – č. 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11
Hradišťan – č. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Altai Kai – č. 6, 7, 10

Hradišťan:
Jiří Pavlica (umělecký vedoucí) – housle, niněra, zpěv
Alice Holubová – zpěv
David Burda – klarinet, krum horn, flétny, zpěv
Milan Malina – cimbál, zpěv
Michal Krystýnek – housle, zpěv
Roman Gill – viola, zpěv
Dalibor Lesa – kontrabas, zpěv

Altai Kai (www.altaj.cz ; www.altaikai.narod.ru )
Urmat Yntaev (umělecký vedoucí) – alikvotní zpěv
Emil Terkishev – topshur, alikvotní zpěv
Amyr Akchin – ikili, alikvotní zpěv
Sarymai Urchimaev – imitace hlasů přírody, alikvotní zpěv

Hudební soubor Altai Kai byl založen v roce 1997 v Republice Altaj (Ruská federace, jihozápadní Sibiř). Zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby a zejména na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie (Mongolsko, Tuva, Altaj, ale také Tibet). Prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – a rovněž řadu tradičních hudebních nástrojů.

Jumping Drums (www.jumpingdrums.cz)
Ivo Batoušek (umělecký vedoucí) – perkuse
Katka Pražáková – perkuse
Martina Konečná – perkuse
Bára Pospíšilová – perkuse
Radek Batoušek – perkuse

Skupinu založil v roce 2000 profesionální bubeník a muzikoterapeut Ivo Batoušek. Základní tým tvoří zpravidla 4 – 6 bubeníků a bubenic. V instrumentáři, který tato unikátní kapela používá na svých koncertech, je až 60 bubnů a perkusí z celého světa. Repertoár tvoří symbióza rytmů a zvuků všech kontinentů. Velkým zdrojem inspirace souboru jsou japonští bubeníci KODO, brazilské sambové soubory a originální rytmy afrických domorodých kmenů. Koncert je pak tvořen pestrou mozaikou stylů a hudebních forem. World music, rock, klasická hudba, hudba taneční, ale i muzikoterapeutická.

Filharmonie Brno (www.filharmonie-brno.cz)
Filharmonie Brno je nositelkou velké orchestrální tradice, založené kdysi úsilím mladého Leoše Janáčka. Později se Janáčkovu žáku Břetislavu Bakalovi podařilo vybudovat symfonické těleso, které se v roce 1956 stalo základem dnešní filharmonie.

Umělecký profil orchestru modelovala celá řada vynikajících dirigentských osobností; vedle trvalého působení stálých dirigentů se na něm podílelo opakované hostování několika desítek nositelů nejzvučnějších dirigentských jmen od legendárního Charlese Muncha přes Rafaela Kubelíka, Gennadije Rožděstvěnského či Yehudi Menuhina až po Charlese Mackerrase, který se letos stal čestným dirigentem orchestru. Uměleckým vedoucím a šéfdirigentem je od roku 2002 Petr Altrichter.

Se svými 110 hráči patří k největším středoevropským orchestrům, jeho pravidelné koncertní řady jsou osou brněnského hudebního života, je také pravidelným účastníkem Pražského jara. Cílovými zeměmi zahraničních zájezdů jsou ponejvíce evropské státy, zajíždí však také do Japonska a do Spojených států, Jižní Koreje, Argentiny a Uruguaye.

Diskografie orchestru obsahuje kompletní symfonické dílo několika českých klasiků (Janáček, Novák, Martinů), pozoruhodný je zejména janáčkovský soubor s Břetislavem Bakalou (česká GRAMY CLASSIC´93), opery Bohuslava Martinů a nahrávka Janáčkovy Glagolské mše s Charlesem Mackerrasem, CD „Janáček neznámý“ s Leošem Svárovským nebo kompakt českých klasiků s Yehudi Menuhinem.

Petr Altrichter – dirigent (www.nachtigallartists.cz/umelci/2)
Petr Altrichter (1951 Frenštát pod Radhoštěm) studoval na ostravské konzervatoři hru na lesní roh a dirigování a poté na Janáčkově akademii muzických umění (JAMU) v Brně řízení orchestru (Richard Týnský, Otakar Trhlík, František Jílek) a sboru (Josef Veselka a Lubomír Mátl). V roce 1976 se zúčastnil proslulé dirigentské soutěže v Besançonu, kde obsadil druhé místo a získal zvláštní cenu Francouzského svazu skladatelů. Po absolvování JAMU (1978) působil jako dirigent ve Státní filharmonii Brno; České filharmonii, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, Komorní filharmonii Pardubice nebo Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK. V letech 1993-2004 byl uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Jihozápadní německé filharmonie v Kostnici, od roku 1997 do konce roku 2001 stál také v čele Královské liverpoolské filharmonie. V lednu 2002 byl jmenován šéfdirigentem Filharmonie Brno a v současné době je rovněž hlavním dirigentem Pražských symfoniků (FOKu).
Během své kariéry řídil Petr Altrichter orchestry po celém světě, včetně Berlínských symfoniků, Londýnských filharmoniků, Japonského symfonického orchestru, Krakovské filharmonie, Milánského orchestru, Symfonického orchestru v Rize, Symfonického orchestru RTL Luxembourg, Symfonického orchestru v Baden-Badenu a Orquesta Filarmonica de Gran Canaria. Hostoval na velkých festivalech v Paříži, Madridu, Chicagu, Curychu, Salcburku, Vídni, Seville, St. Etienne, Avignonu, Palermu, Praze, Edinburku a v Aténách. V britských špičkových tělesech se uplatňoval zejména jako propagátor české hudby. Spolupracuje s rozhlasovými a televizními společnostmi.

Záznam koncertu 23. 4. 2007 v Janáčkově divadle v Brně.
Sestřih a zvuková úprava: Tonstudio Jaroslava Rajchmana v Dolních Bojanovicích
Hudební režie: Aleš Podařil
Zvuková režie: Petr Prokop, Tomáš Bravenec