Recenze

Hradišťan zdaleka není jen takovou obyčejnou cimbálovkou, jeho hudba má mnoho stylových přesahů a příměsí, což dokazuje i na kolekci "Pozdraveno budiž světlo".

více informací

„Koncept je pro mne vždy důležitý,“ říká Jiří Pavlica v aktuálním rozhovoru pro Radio Proglas, „až na výjimky, jako byl výběr z koncertních nahrávek, jsem každé své album pojal koncepčně.

více informací

To všechno, co nelze vrátit. Na domácí scéně najdete několik hudebních těles, u nichž můžete mít jistotu, že vás nikdy neurazí. Pavlicův Hradišťan patří mezi ně. Přesvědčuje o tom i na nejnovějším albu nazvaném Vteřiny křehké.

více informací

"Vteřiny křehké" Hradišťanu jsou pozvánkou do jiného světa. Pokud chce být dnes interpret hrán v rádiích, měl by mít písničku na tři a půl minuty s jasně zapamatovatelným refrénem, jednoduchým textem a většinou rychlejším tempem.

více informací

Takový je život. Málokdy se stává, aby album sestavené z písní o zásadních věcech života nepůsobilo pateticky, ale spíš lákalo k opakovanému poslechu, který odhalí hudební i textové obrazy předtím nepovšimnuté.

více informací

Když se Českem v roce 1999 rozlétlo zlomové album "O slunovratu", nabalilo na sebe tisíce nových duší očarovaných folklórem.

více informací

Křehkému albu dodal Hradišťan silné vyznění. V dnešním uspěchaném a ukřičeném světě je desek, jakou pod názvem Vteřiny křehké natočil Hradišťan se svým primášem Pavlicou, moc a moc třeba.

více informací

Ivo Cicvárek, uveřejněno dne: 2.10.2001

více informací

Hradišťan si za více než padesát let své existence vydobyl nejen uznání v tuzemských hudebních vodách, ale také po celém světě.

více informací

Každý, kdo někdy zažil koncert Hradišťanu, určitě zatoužil uchovat si vzpomínku na ten velice intimní a radostný zážitek co možná nejdéle.

více informací

Jiří Pavlica a Hradišťan natočili svůj dosud nejrozmáchlejší projekt.

více informací

Autorský projekt Jiřího Pavlici na texty Jana Skácela a lidové poezie. Jaro, léto, podzim, zima přicházejí jak v přírodě, tak i v lidském životě.

více informací

Sál brněnského Semilassa byl vyprodaný dávno před tím, než se zde večer 6. března začali scházet diváci. Hradišťan zde měl slavnostní koncert, na kterém měl přebírat Zlatou desku za prodej alba O slunovratu.

více informací