Magický kruh vánoc - nový TV pořad
Poutní barokní kostel ve Křtinách byl svědkem vánoční magické chvíle – symbolický kruh utvořili Hradišťan s Jiřím Pavlicou a dalšími hosty.
 
 
Kruh jako symbol pospolitosti a nekonečného času, vánoční doba jako připomínka zrození a světla a nad tím vším hudba v nádherném barokním prostoru santiniovského kostela ve Křtinách v podání Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, Slováckého komorního orchestru s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem, sborů Stojanova gymnázia Velehrad se sbormistrem Filipem Mackem, a Gymnázia v Uh.Hradišti se sbormistrem Jakubem Tomalou a také dětí účinkujících. Repertoár tohoto vánočního koncertu se klene v historickém oblouku od prazákladů naší kultury – prvních staroslověnských písemných památek z doby Velké Moravy a nejstarších staročeských památek z doby Karla IV., od renesančních tabulatur po barokní kancionály, od lidových vánočních písní ze sbírek Františka Sušila a Františka Bartoše až po současnou tvorbu a nové vánoční písně.

Kromě lidových vánočních písní zazněly původní skladby Jiřího Pavlici – ta, jíž celý koncert začíná, zhudebňuje Metodějův překlad z 9. století, který se zachoval v opisech jeho žáků. Závěrečné Sanctum je z Pavlicovy česko-latinské Missy brevis. Mezi jednotlivými skladbami uslyšíte verše Josefa Veselého ze sbírky Víme o sobě v podání Tomáše Šulaje a Kristýny Maléřové-Podzimkové.

Režie: Petr Ryšavý